Наркоманія. Лікування наркоманії.

Наркоманія є однією з найбільш небезпечних і підступних хвороб 21-го століття. На жаль, з кожним роком все більше і більше наркотичних препаратів з’являються в нашому житті. Наркоманія є свідомим самознищення людини, яка приймає наркотики, та непрямим знищення сучасного суспільства в цілому.

Проблема наркоманії у теперішньому суспільстві є реальною загрозою, вона вже забрала багато людських життів і зруйнувала чимало сімей. У сучасному світі існують різні види наркотиків, до того ж, нові види наркотиків з’являються дуже швидко, постійно змінюється їх хімічний склад, тому вживання таких наркотичних речовин ще більш швидко призводить до незворотніх змін і наслідків людської психіки і до ще більш швидкої смерті.

Проблема наркоманії  існує вже давно. Найчастіше вживання наркотиків є проблемою молоді. Нездатність справлятися з проблемами у повсякденному житті, уникати складних ситуацій вдома та на роботі, невміння вирішувати життєві негаразди – все це приводить до вживання людиною наркотиків, таким чином, вона вважає, що це якимось чином допоможе.

Наркоманія є хворобою, але, на жаль, багато наркозалежних людей навіть не уявляють що невиліковно хворі.  Хвороба наркоманії хронічна, її також можна діагностувати. В першу чергу вживання наркотиків руйнує людське тіло на біологічному рівні.

Потім руйнує  психологічну, соціальну та духовну сферу людини. Коли людина часто вживає наркотики  знищуються всі сфери людської життєдіяльності. Наркоманія, як хвороба, внесена в медичні довідники. Хвороба наркоманії стоїть на одному рівні з раком, тому що смертність від неї дуже висока і досягає більш ніж 90%. Якщо не займатися лікуванням наркоманії, то вона 100% призведе до смерті.

Наркоманія є захворюванням, в першу чергу, психологічного характеру, це залежність людини від психоактивних речовин, які змінюють свідомість людини і чинять негативний вплив на його психіку, поступово знищуючи її. Звикання до наркотичних речовин відбувається дуже швидко, особливо якщо людина вживає наркотики регулярно. Таким чином, наркоманія стає звичним способом життя та характеризується систематичним вживанням наркотиків. Наркоманія буває різною, в залежності від речовин, які споживає залежна людина.

На сьогоднішній день існують різні види наркотиків, це: опіати, амфетаміни, коноплі, кокаїн, екстазі, галюциногени, снодійні наркотики та інгалятори. Розділяють «легкі» та «важкі», «повільні» та «швидкі» типи наркотиків.  Нещодавно з’явились та набули популярності так названі солі та спайси. Вони дуже впливають на психологічний стан людини, повернутися до нормального життя та повної адекватності поведінки людини практично неможливо.

Під впливом таких псиоактивних речовин важко контролювати свою поведінку і нести відповідальність за свої дії. Наркоманія має пасивно- депресивний «відтінок». Коли людина знаходиться під впливом наркотиків, вона здатна покінчити життя самогубством, відбуваються багато аварій та смертей за інших причин.  Але, при вживанні «легкої» групи наркотиків, все одно, хворі на наркоманію, з часом починають вживати «важкі» види наркотиків. Тому що, поступово вживання «легкої» групи наркотиків збільшує переносимість психоактивных речовин, тому наркоману врешті-решт необхідна набагато більша доза, ніж напочатку вживання.

Вживання наркотиків дуже швидко стає неконтрольованим. Хвороба наркоманії має характерні ознаки, симптоми та протікає  за передбачуваним сценарієм. У всіх наркозалежних однаково. Найчастіше наркоманія супроводжується багатьма придбаними та практично невиліковними захворюваннями, таких як: ВІЛ, СНІД, гепатит та ін. Коли залежна людина приймає наркотики ін’єкційно, вона часто не звертає особової уваги на стерильність інструментів, які використовує для введення в організм наркотиків. Інфекції та захворювання попадають у кров, а потім передаються статевим шляхом. Людина з хворобою наркоманії ніколи не зможете вилікуватисяв повністю.

Наркоманію можна лікувати, і одужувати від неї на протязі усього життя. Залежна людина не може позбавитися від пристрасті до наркотиків самостійно. Як показує практика, спроби залежного від наркотиків один на один «перемогти» свою хворобу геть марні, а припинити вживати наркотики можливо тільки на невеликий період часу, але все одно, наркозалежна людина знову починає їх вживати. Залежна від наркотиків  людина безсильна перед своєю хворобою.

Таким чином, особа, яка вживає наркотики, повинна звертатися за допомогою до своїх  родичів, спеціалістів у цій галузі, звертатися до лікаря — нарколога, працювати індивідуально з психологом. Боротьба проти зловживання наркотиками триває вже протягом багатьох років. Для лікування використовують різні прийоми та методи. Тому що хвороба наркоманія  руйнує центральну нервову систему, наркоманію лікувати треба не тільки на біологічному, а також на психологічному рівні.  Найбільш ефективне лікування відбувається в лікарнях, відповідних установах та реабілітаційних центрах. Найбільш ефективними в лікуванні наркоманії вважаються реабілітаційні центри закритого типу.

Лікування від наркотиків — це довгий процес, який вимагає не лише припинити вживати психоактивні речовини, це також серйозна та важка робота над собою. Багато спеціалізованих установ та клінік надають лікування методом виведення з організму токсичних отрут від препаратів. Початковий етап лікування включає в себе фізичну терапію в медичних стаціонарних умовах, способами очищення організму лікарськими препаратами.

Подальшим лікуванням наркозалежних на психологічному рівні займаються професіонали в установах та реабілітаційних центрах. Лікування від наркоманії — це тривалий процес. Лікування на психологічному рівні відіграє дуже важливу роль у відновленні наркозалежних, оскільки наркоманія має характерні психологічні розлади особистості на підставі вживання психоактивних речовин. Залежні від наркотиків люди повинні бути проінформовані про серйозність своєї хвороби і мати бажання одужувати. Лікування наркоманії є серйозною і важкою роботою над собою, це процес на все подальше життя наркозалежної людини.